Hyvä Ensiavun kouluttaja tai koulutusorganisaatio!

Lunastamme takaisin ajanjaksolla 1.1.2019 – 31.12.2019 ostetut Hätäensiapu 4t, Hätäensiapu 8t, Ensiapukurssi EA 1® 16 t, sekä Ensiapukurssi EA 2® 16 t -todistukset johtuen järjestelmäuudistuksesta.

Korttien takaisinlunastusaika on 2.1.-31.1.2020, jonka jälkeen emme enää lunasta kortteja takasin.

Takaisinmaksu toteutuu helmikuun 2020 aikana.

Korttien takaisin lunastus toteutetaan keskitetysti. Ensiapukorttien takaisin lunastusta varten, palauttajan tulee toimittaa kortit Kuopion toimipisteeseen osoitteella: Punainen Risti Ensiapu, Haapaniementie 10, 70100 Kuopio

Palautuslomakkeen voi lähettää korttien lähetyksen yhteydessä tai sähköpostilla koulutus.itainen@redcross.fi . Sähköpostiosoite on käytössä palautuksia varten määräajan eli juurikin korttien takaisin lunastuksen ajan tammikuun 2020 loppuun asti.

OHJE PALAUTUKSIA VARTEN

  1. Täytä lomake. Lomakkeella ilmoitetaan palautukseen liittyvät yhteys- ja pankkitiedot, näin lähetetty lomake myös arkistoidaan kirjanpitoa varten.
  2. Palauttajalta tarvitaan lomakkeen lisäksi ostokuitti tms. tosite lomakkeen liitteeksi, jotta rahaliikenne saadaan kirjanpidollisesti toteutettua oikein. Ns. käteispalautusta emme toimita vaan rahat palautetaan pankkitilille.
  3. Toimita tai postitta kortit Kuopioon. Emme maksa postituskuluja.
  4. Hävitämme palautetut kortit asianmukaisesti

Mikäli palauttamiseen liittyy kysymyksiä, olethan yhteydessä:

koulutus.itainen@redcross.fi